Fototapety na ścianę – jaki rozmiar zdjęcia?

fototapety do kuchni
Wzór dostępny w sklepie internetowym picassi.pl

Fototapety mają to do siebie, że pokrywają całą powierzchnię ściany. Dlatego też przy ich tworzeniu ogromne znaczenie ma odpowiednio dobrane zdjęcie. To od jego jakości zależeć będzie jakość wydruku. Jeśli zastanawiasz się nad zamówieniem fototapety na ścianę, sprawdź jaki rozmiar fotografii jest koniecznością.

Rozmiar zdjęcia zależny od wielkości ściany

To w zasadzie jedna, a zarazem najważniejsza kwestia w zakresie doboru rozmiaru zdjęcia. Warto pamiętać, że ściana może mieć nawet kilkanaście metrów kwadratowych. Słabej jakości zdjęcie (ściągnięte przykładowo z Internetu) zupełnie nie będzie nadawać się do wydrukowania fototapety. A to dlatego, że będą widoczne piksele – kwadraciki, z których składa się cała fotografia.

Z tego też powodu zaleca się przesyłać zdjęcia, które wykonywane są własnym aparatem. Wcale nie musi być to profesjonalny sprzęt. W zupełności wystarczy, by urządzenie miało powyżej 5Mpix. Niemniej jednak najbardziej poleca się przesyłać zdjęcia wybrane z bazy zdjęć profesjonalnych lub fotografie wykonane wysokiej klasy aparatem.