Fototapety, czyli?

fototapet ścienne
Wzór dostępny w sklepie internetowym picassi.pl

Nawet pomalowana kolorową farbą ściana nie zachęca do przebywania w konkretnym pomieszczeniu. Dlatego część osób decyduje się na ich udekorowanie. Dobrym pomysłem okazują się być fototapety. Ale co to właściwie jest?

Fototapeta to nic innego jak tradycyjna tapeta, ale z nadrukowanym zdjęciem. Ma też znacznie większe rozmiary i najczęściej zajmuje tylko jedną ścianę.

Fototapety wykonane są z różnych materiałów. Najbardziej popularne są te winylowe oraz lateksowe. Mogą być pokryte warstwą kleju bądź wymagają jego nałożenia (jak w przypadku typowych tapet).  Cechą charakterystyczną jest to, że tworzone są z kilku elementów, na które składa się cały obraz (w odróżnieniu od tapety, gdzie tworzony jest wyłącznie wzór, np. kwiaty, pasy).

Jakie zdjęcie?
Fototapety cieszą się coraz większą popularnością z tego względu, że mogą być wydrukowane z dowolnego zdjęcia – własnego albo znajdującego się w bogatej bazy fotografii. Najbardziej powszechne są fototapety z obiektami architektonicznymi, pejzażami oraz abstrakcjami.