Czy łatwo nakleić fototapety samoprzylepne?

fototapety samoprzylepne
Wzór dostępny w sklepie internetowym picassi.pl

Chcesz udekorować swoją ścianę w sposób atrakcyjny? Zamierzasz zamaskować wszelkie niedoskonałości, których nie da się ukryć pod warstwą farby? Dobrym pomysłem mogą okazać się fototapety samoprzylepne. Musisz jednak wiedzieć, w jaki sposób je nakładać, by całość dała oczekiwane rezultaty.

Odpowiednie przygotowanie powierzchni ściany

Zacznij od odpowiedniego przygotowania powierzchni, na którą ma zostać naklejona fototapeta. Istotne znaczenie ma to, by ściana była całkowicie sucha i czysta. Ważne, by uprzednio ją odtłuścić, wykorzystując do tego celu wodę z płynem do mycia naczyń. Po osuszeniu ściany możesz przystąpić do dalszej pracy.

Jak naklejać?

Choć wydawać by się mogło, że umieszczenie samoprzylepnej fototapety na ścianie nie jest niczym trudnym, tak naprawdę wymaga to umiejętności oraz dużej precyzji. Najlepiej zdać się na pomoc drugiej osoby, dzięki czemu cały proces przebiegnie znacznie sprawniej.

Następnie musisz odkleić pasek papieru podkładowego o szerokości ok. 30 cm. Powoli przykładaj zdjęcie do ściany. Druga osoba niech jednocześnie ręką gładzi fototapetę, by pozbyć się pęcherzyków powietrza.

Kolejne bryty należy przyklejać dokładnie tak samo. Trzeba przy tym pamiętać, by zachować odpowiednią kolejność oraz przyklejać je blisko siebie, by nie powstały nawet milimetrowe odstępy. Gdy tego nie dopilnujesz, wówczas cały efekt nie będzie tak estetyczny.